U Lannovy loděnice se bude kotvit už v létě

Zdroj: Magistrát města České Budějovice

 

Přístaviště Lannova loděnice, jehož stavba je už před dokončením, bude provozovat českobudějovická firma A-stav Bohemia s.r.o., která zároveň v prostorách objektu na protilehlém Jiráskově nábřeží zřídí kavárnu V. A. Lanny. Rozhodli o tom českobudějovičtí radní na základě posouzení došlých nabídek, které Správa domů s.r.o. obdržela po zveřejnění záměru na pronájem těchto nebytových prostor.

„Přístaviště v prostoru bývalé Lannovy loděnice pod Dlouhým mostem bude sloužit pro krátkodobé stání osobních lodí a malých plavidel denně od 8.00 do 20.00 hodin. Nebude sice potřebovat nepřetržitou obsluhu, avšak kromě otevření a zavření přístaviště bude nutné zajistit jeho úklid a drobné opravy. Správce přístaviště bude mít rovněž na starosti evidenci spotřeby a vyúčtování elektrické energie z přípojky dostupné pro budoucí provozovatele lodní dopravy,“ uvedla Ivana Popelová, náměstkyně českobudějovického primátora.

Jako koncový bod vltavské vodní cesty má přístaviště Lannova loděnice plně sloužit až v roce 2011, kdy se počítá s dokončením první etapy splavnění Vltavy mezi Českými Budějovice a Hlubokou nad Vltavou. Ředitelství vodních cest ČR, které je investorem projektu „Dokončení vltavské vodní cesty“ již vlastní stavbu přístavního mola za 20 milionů korun dokončilo, a tak se město České Budějovice mohlo pustit do úpravy okolního terénu. Vše tedy nasvědčuje tomu, že zájemci o provozování vyhlídkových jízd po řece budou moci kotviště užívat už v nadcházející letní sezóně.

„Splavnění Vltavy vnímáme jako mimořádnou příležitost pro oživení našich řek a rozšíření nabídky pro cestovní ruch v souladu s rozvojovým projektem Město a voda. I proto se město zavázalo, že na výstavbě přístaviště Lannova loděnice se bude spolupodílet investicí za zhruba 3 miliony korun. Jedná se o vybudování přístupového chodníku, veřejného osvětlení a sociální zázemí pro návštěvníky, což by mělo být do června hotové. Osobně věřím, že už během letošního léta se najde řada příležitostí jak využít toho, že České Budějovice mají svůj první přístav,“ dodala Ivana Popelová.

Pokud to rozpočet města v příštím roce dovolí, mělo by zde ještě dojít k úpravám příjezdové komunikace a parkoviště, což už však není podmínkou pro plnohodnotný provoz přístaviště.


Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Skip to toolbar