Stovky cyklistů obsadily pražskou magistrálu

Apr 22

Zdroj: Hospodářské noviny, 22. dubna 2013

Autor: ČTK

 

V kostýmech, s parukami, na velocipedu i na běžných kolech vyrazili Pražané v sobotu na jedenáctikilometrovou Velkou jarní cyklojízdu, při níž vytlačili i auta z magistrály. Organizátoři touto akcí upozorňují na to, že by mělo být hlavní město přívětivější k lidem na kolech.

“V Praze se dopravuje na kole celá řada lidí a jejich počty rostou. Touhle akcí na to upozorňujeme veřejnost, média i politiky. Je zde totiž zažitá představa, že všichni jezdíme autem,” řekl Vít Masare z pořádající iniciativy Auto*Mat. Dva tisíce účastníků tvoří jen zlomek z celkového počtu pražských cyklistů. “Magistrát při svém výzkumu zjistil, že se po metropoli pohybuje 120 tisíc cyklistů a celkem 200 tisíc lidí alespoň jednou týdně v sezoně na kole vyjede. Určitě by stálo za to, jim nějakým způsobem přizpůsobit infrastrukturu,” dodal organizátor.

Součástí akce je také zahájení kampaně s názvem Do práce na kolech. V jejím rámci budou v následujících týdnech soutěžit týmy společností a organizací, cílem je ujet co nejvíce “zelených” kilometrů.


Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Skip to toolbar