Výlet do Borovan slibuje koupání ve vodě bez chloru a starobylý klášter

Zdroj: idnes.cz, 12. 8. 2013

 

Jméno Borovan neodmyslitelně patří k borůvkobraní. Ale červencová akce zastiňuje zajímavosti, které mohou návštěvníci navštívit i jindy během roku. Třeba v létě najdou osvěžení na neobvyklé přírodní plovárně Lazna v Borovanech. Vodu zde čistí vodní rostliny a přírodní ekosystém, a tak je vhodná i pro alergiky.

 

Nové přírodní koupaliště se nachází v klidové zóně města blízko centra a s krásným výhledem do krajiny.

Jeho originalita spočívá v biologickém způsobu udržování čisté vody, který je zajištěn bez chemické úpravy a probíhá ve filtračních lagunách působením vodních rostlin a přírodních ekosystémů.

V Borovanech se tak můžete těšit na příjemné a čisté koupání bez chloru, což je vhodné například pro alergiky. Součástí koupaliště jsou vodní herní atrakce pro děti, skokanský můstek a chrliče vody.

Možnost koupání je tu i pro hendikepované osoby, které mohou využít molo zdvihacího zařízení. V areálu najdete dobře vybavené dětské hřiště, plážový volejbal a občerstvení.

 

Lapidárium, knihovna i infocentrum na jednom místě

Za návštěvu jistě stojí i nově rekonstruovaný borovanský klášter. Prohlídková trasa vás zavede do křížové chodby, kde je umístěno lapidárium barokních soch včetně originálu mariánského sloupu z Českých Budějovic.

V patře je instalováno klášterní muzeum, kde jsou umístěny i originály soch z římovské pašijové cesty. Sídlo si v klášteře nalezla také městská knihovna nebo infocentrum, kterým dominuje hlavní sál s krásným freskovým stropem.

Více informací o místu najdete na stránkách borovany-cb.cz a borovansko.cz.

 

Zdroj:

http://budejovice.idnes.cz/tip-na-vylet-borovany-0up-/budejovice-prilohy.aspx?c=A130808_153838_budejovice-prilohy_lpo

 


Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Skip to toolbar