Stezka v korunách stromů vyroste i v Krkonoších. Začne už v podzemí a bude třikrát dražší než na Lipně

Sep 08

Zdroj: www.ihned.cz, 8. září 2016
Autor: Adéla Skoupá

 

  • Dřevěné vyhlídkové stezky se dočkají i Krkonoše, hotová má být příští rok na jaře.
  • Jako jediná povede už z podzemí až do výšky 23 metrů.
  • Investoři do projektu vloží 170 milionů korun. Očekávají, že jej ročně navštíví kolem 200 tisíc lidí.

 

Po Lipně a Dolní Moravě vyroste obří dřevěná stezka i v Krkonoších. Pětačtyřicet metrů vysoká vyhlídková věž opletená 1,3 kilometru dlouhou trasou se nyní v Janských Lázních začíná stavět, hotová bude příští rok v červnu.

“Jako jediná z dosud postavených projektů bude obsahovat podzemní kořenovou část, ze které bude stezka stoupat až do výšky 23 metrů nad zem. Zhruba ve dvou třetinách stezky se bude tyčit 45 metrů vysoká vyhlídková věž,” popisuje projekt Filip Pekárek, jednatel společnosti Stezka korunami stromů Krkonoše, která s projektem stezky přišla.

Stejně jako na Lipně, za nímž stojí stejní podnikatelé, bude součástí stavby i suchý tobogan. Projekt v Krkonoších ale bude asi třikrát dražší než na jihu Čech – investoři do něj vloží 170 milionů a očekávají, že jej ročně navštíví kolem 200 tisíc lidí.

Podle Pekárka takový příliv turistů lokalitu nepřekvapí a v místě je už nyní dostatek parkovišť – například u lanovky na Černou horu, jedno navíc vznikne i u stezky.

Autoři projektu věří, že tak nedojde k něčemu podobnému jako v případě Stezky v oblacích nad Dolní Moravou, kde si starostové okolních obcí stěžují na nezvladatelné přívaly turistů, kteří obcím ve výsledku nic nepřinášejí.

Obří projekt na hřebenech nejvyšších českých hor si pochvalují i zástupci Krkonošského národního parku, který investorům místo pronajímá. “Přiznám se, že jsme měli myšlenku na výstavbu podobné stezky také, chtěli jsme k tomu využít evropské dotace. Takže když přišli zástupci firmy s nabídkou, rádi jsme ji přijali,” vysvětlil Radek Drahný, tiskový mluvčí Správy KRNAP. Ta bude na místě navíc zajišťovat i osvětová stanoviště přibližující návštěvníkům krkonošské lesy.

 

Zdroj: http://domaci.ihned.cz/c1-65431230-stezka-v-korunach-stromu-vyroste-i-v-krkonosich-zacne-uz-v-podzemi-a-bude-trikrat-drazsi-nez-na-lipne


Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Skip to toolbar