Ryanair začne létat z Pardubic do Londýna. Pro letiště to znamená záchranu po ukončení linky z Moskvy

Zdroj: www.ihned.cz, 23. února 2017
Autor: Roman Šitner

 
  •  První linkou aerolinek Ryanair z letiště v Pardubicích bude spojení do Londýna.
  • Pro irského dopravce je město čtvrtým českým cílem.
  • Letenky by měly být levnější než z Prahy, kde má letiště vyšší poplatky.

 

Irský Ryanair začne létat už ze čtvrtého českého letiště. V říjnu spustí spojení Pardubic s londýnským letištěm Stansted.

Začne se třemi lety týdně. Na stejné anglické letiště se z Česka létá také z Prahy, Brna a Ostravy. Krok Ryanairu je do určité míry překvapením. Minulý týden totiž firma oznámila další expanzi z Prahy. Dosud se přitom předpokládalo, že si letecká společnost vybere buď dražší pražské letiště, nebo nějaké levnější dále od Prahy. To právě Pardubice splňují, přistávací i odbavovací poplatky jsou zde nižší a z letiště se dá snadno dostat na vlakové nádraží, odkud jezdí často vlaky do centra Prahy. Ryanair se tak nakonec rozhodl pro kombinaci obou letišť.

“Pardubickému letišti přineseme více než 50 tisíc cestujících ročně,” říká Denis Barabas, obchodní šéf Ryanairu pro střední a východní Evropu.

Letenky zatím nejsou v prodeji. Pro pardubické letiště budou noví cestující znamenat významný růst a také záchranu poté, co sbyla ukončena linka z Moskvy. Letiště se díky tomu propadlo až na 30 tisíc cestujících, což je šestina proti rekordnímu roku 2013, kdy jím prošlo 184 tisíc lidí. Pardubický terminál bude díky tomu také více fungovat přes zimní sezonu. Dosud tudy drtivá většina cestujících projde v létě, kdy odtud odlétají charterové spoje pro dovolenkáře.

 

Zdroj:

http://byznys.ihned.cz/c1-65635610-ryanair-zacne-letat-do-londyna-z-pardubic-pro-letiste-to-znamena-zachranu-po-ukonceni-linky-z-moskvy

 


Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Skip to toolbar