Vítáte vznik nových sborů dobrovolných hasičů?

Jul 24

Zdroj: MF Dnes, 27. 5. 2010

 

Zdeňka Lelková, starostka Stožce

Zbývá vyřešit koordinaci

Je to správná cesta, kterou by se správa parku měla ubírat. Zrovna u nás je velké bezzásahové území plné suchých lesů. Sbor hasičů proto vítáme, sami na něj nemáme peníze. Zbývá vyřešit koordinaci práce našich dobrovolných hasičů a hasičů správy parku.

 

Jana Hrazánková, starostka Borových Lad

Každá ruka navíc je dobrá

Tuto myšlenku podporuji. Nyní kdyby začalo hořet, tak by všichni měli plno práce a každá ruka, která může pomoci, by v případě takové katastrofy byla dobrá. Problémem jsou jen finance, zatím není vyhlášen žádný dotační titul, ze kterého by šly peníze sehnat.

 

Ivana Pěčová, starostka Srní

Peníze pro naše hasiče

Správa parku mi vysvětlila, že i přes vznik nových jednotek se s našimi hasiči počítá. Byla bych ale raději, kdyby peníze šly přímo pro naše hasiče, které financujeme už nyní, a není to vůbec legrace, než pro novou jednotku správy parku.

 

Martin Kuba, náměstek hejtmana Jihočeského kraje

Žádný další nový sbor

Území dosud zajišťovali dobrovolní hasiči obcí. A mělo by to tak zůstat, aniž by musel vzniknout další velký sbor, který bude hrazen financemi z EU. Ty možná nebudou utraceny zcela účelně. Pokud něco funguje, tak nejsem pro, aby se vymýšlel nový systém.

 

Jaromír Bláha, ekologický aktivista Hnutí DUHA

Zkuste ten les zapálit

Nevěřím, že riziko vzniku požárů je na Šumavě vyšší než jinde. Ať ti, kteří to tvrdí, jdou do lesa se suchými stromy a zkusí je zapálit. Nepůjde to, protože požár se šíří tak, že přeskakuje z koruny na korunu. Tady jsou jen pahýly bez korun a půda je v lesích mokrá.

 


Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Skip to toolbar