Tisíce kilometrů, 15 dní. První vlak přivezl zboží z Číny do Hamburku

Aug 15

Zdroj: idnes.cz, 15. srpna 2013
Autor: iDNES.cz, ČTK

 

Německý přístav Hamburk spojila přímá železniční linka z čínského města Čeng-čou. Nákladní vagony naplněné zbožím se po ní kodrcaly deset tisíc kilometrů celkem patnáct dní. Trasa vede přes Kazachstán, Rusko, Bělorusko a Polsko.

 

Jedná se sice o první vlak na lince Čína – Hamburk, do Německa však transkontinentální nákladní speciály jezdí už tři roky. Za tu dobu jich dorazilo více než sedm desítek. První přímý vlak z Číny už dovezl náklad loni i do Česka (více čtěte zde).

Během své hamburské premiéry přivezl čínský vlak kontejnery i pro zákazníky z České republiky. Uvedla to společnost DB Schenker, která logisticky zajišťovala organizaci přepravy od čínských hranic do Evropy.

“Růst čínské nákladní dopravy spolu s postupným přesouváním průmyslu do centrální části Číny představuje obrovský logistický potenciál,” upozornil předseda správní rady německé železniční společnosti Deutsche Bahn Rüdiger Grube. Ten se zúčastnil slavnostního ceremoniálu k příjezdu prvního přímého vlaku z Čeng-čou do Hamburku. Cesta vlaku s 51 kontejnery trvala patnáct dnů.

Čeng-čou je hlavním městem čínské provincie Che-nan. Podle společnosti DB Schenker patří město s téměř devíti milióny obyvatel k důležitým průmyslovým centrům a dopravním uzlům v Číně.

 

Zdroj:

http://ekonomika.idnes.cz/hamburk-a-cinsky-ceng-cou-spojila-prima-zeleznice-f7c-/eko-doprava.aspx?c=A130815_141339_eko-doprava_fih


Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Skip to toolbar